Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 1 / Zorrë dembele, dhjam përreth belit? Pija e cila nxjerr papastërtitë jashtë trupit!

Zorrë dembele, dhjam përreth belit? Pija e cila nxjerr papastërtitë jashtë trupit!

Për tepricë kilogramësh, aq më parë për atë përreth belit, shpesh fajin ua lëmë të ashtuquajturave zorrë dembele, të cilat pengojnë djegien e yndyrës dhe eliminimin e papastërtive nga organizmi.

Nutricionistët konstatojnë që ekziston zgjidhja, madje shumë e thjeshtë.

Përgjigjja qëndron te kokteji i shëndetshëm me kumbulla të thata, të cilin do të duhej ta konsumoni si kafjall.

Provoni që këtë pije ta pini natën dhe në mëngjes në lukth të thatë.

Përbërësit:
POSTIME TË NDËRLIDHURA
Agjërimi ka shumë përfitime shëndetësore – këto sapo i ka…

Mar 22, 2018
Të mposhtësh sëmundjet pa ilaçe, Hetem Ramadani: Të gjithë…

Mar 17, 2018
– 6 kumbulla
– 2 lugë miell tërshëre
– 1 lugë fara liri
– 1 lugë kakao
– 300 ml jogurt

Përgatitja:
Qitni kumbullat e thata në 100 ml ujë. Kur të vlojë uji, lërini të qëndrojnë 10 minuta. Gjatë asaj kohe qitni miellin e tërshërës, farat e bluara të lirit dhe kakaon. Shtoni 300 ml jogurt.

Kumbullat grini imët dhe shtoni përzierjen, pastaj lëreni koktejin në frigorifer që të qëndrojë tërë natën.

Konsumojeni në mëngjes në lukth të thatë. Si opsion mund t’i shtoni edhe kanellë.

Kjo pije shpejton metabolizmin, por gjithashtu ka ndikim të mirë në lëkurë, flokë dhe thonj(Kli ko n`reklamen dhe shiko videon e pregaditjes se recetes).

(Visited 114 times, 1 visits today)

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *