Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 1 / Greqia: Jemi pranë luftës me Turqinë,ajo do te filloj me…

Greqia: Jemi pranë luftës me Turqinë,ajo do te filloj me…

Jemi shumë pranë një incidenti fatal me Greqinë”. Ky është alarmi i dhënë nga ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos.Në një intervistë dhënë për francezen “Liberation”, Kamenos foli për tensionet mes dy vendeve dhe për ato që i quajti “agresione” të Turqisë.Ne jemi të detyruar të mbrojmë territorin tonë, që nuk është territor vetëm i Greqisë, por është territor i Bashkimit Europian”, tha ai.U duk sikur vizita historike e Erdogan në Athinë më 7 dhjetor të vitit të kaluar hapi një kapitull të ri në marrëdhëniet mes dy vendeve, por jo. Pak javë pas kësaj vizite, tensionet u ndezën edhe më fort, për të …Shtypni posht reklamen dhe  ju hapet shkrimi i plot

(Visited 33 times, 1 visits today)

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *